RWR80S1330FSRSL
Mfr.Part #
RWR80S1330FSRSL
Description
RES 133 OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
48 Weeks
Published :
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Resistance :
133Ohms
Tolerance :
±1%
Feature :
Military, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
2W
Package / Case :
Power Rating :
2W
Length :
10.3124mm
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80S1330FSRSL
Vishay / Dale RWR80S1330FSRSL
133Ohms, 2W, Wirewound,