RWR80S1260DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1260DRRSL
Description
RES 126 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Length :
10.3124mm
Resistance :
126Ohms
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80S1260DRRSL
Vishay / Dale RWR80S1260DRRSL
126Ohms, 2W, Wirewound,