RWR80NR402FSRSL
Mfr.Part #
RWR80NR402FSRSL
Description
RES 0.402 OHM 2W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Length :
10.3124mm
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Power Rating :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
2W
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
402mOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Datasheets
RWR80NR402FSRSL
Vishay / Dale RWR80NR402FSRSL
402mOhms, 2W, Wirewound,