RWR80NR274FRB12
Mfr.Part #
RWR80NR274FRB12
Description
RES 0.274 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
274mOhms
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Datasheets
RWR80NR274FRB12
Vishay / Dale RWR80NR274FRB12
274mOhms, 2W, Wirewound,