RWR80N78R0FRS70
Mfr.Part #
RWR80N78R0FRS70
Description
RES 78 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
78Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Factory Lead Time :
48 Weeks
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR80N78R0FRS70
Vishay / Dale RWR80N78R0FRS70
78Ohms, 2W, Wirewound,