RWR80N6810BSB12
Mfr.Part #
RWR80N6810BSB12
Description
RES 681 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
2.39mm
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Published :
Resistance :
681Ohms
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Diameter :
2.39mm
Power Rating :
2W
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
RWR80N6810BSB12
Vishay / Dale RWR80N6810BSB12
Through Hole 681Ohms, 2W, Wirewound,