RWR80N6040BRBSL
Mfr.Part #
RWR80N6040BRBSL
Description
RES 604 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
2W
Published :
Max Power Dissipation :
2W
Width :
2.39mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.3124mm
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistance :
604Ohms
Datasheets
RWR80N6040BRBSL
Vishay / Dale RWR80N6040BRBSL
604Ohms, 2W, Wirewound,