RWR80N43R2BRB12
Mfr.Part #
RWR80N43R2BRB12
Description
RES 43.2 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Axial
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
48 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
43.2Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Max Operating Temperature :
250°C
Package / Case :
Diameter :
2.39mm
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.39mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80N43R2BRB12
Vishay / Dale RWR80N43R2BRB12
Through Hole 43.2Ohms, 2W, Wirewound,