RWR80N4320FRBSL
Mfr.Part #
RWR80N4320FRBSL
Description
RES 432 OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
432Ohms
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80N4320FRBSL
Vishay / Dale RWR80N4320FRBSL
432Ohms, 2W, Wirewound,