RWR80N41R2FRRSL
Mfr.Part #
RWR80N41R2FRRSL
Description
RES 41.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Length :
10.3124mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
41.2Ohms
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Datasheets
RWR80N41R2FRRSL
Vishay / Dale RWR80N41R2FRRSL
41.2Ohms, 2W, Wirewound,