RWR80N3R57FSRSL
Mfr.Part #
RWR80N3R57FSRSL
Description
RES 3.57 OHM 2W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
3.57Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Datasheets
RWR80N3R57FSRSL
Vishay / Dale RWR80N3R57FSRSL
3.57Ohms, 2W, Wirewound,