RWR80N3R00FSRSL
Mfr.Part #
RWR80N3R00FSRSL
Description
RES 3 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.3124mm
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.39mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
3Ohms
Datasheets
RWR80N3R00FSRSL
Vishay / Dale RWR80N3R00FSRSL
3Ohms, 2W, Wirewound,