RWR80N38R3FSBSL
Mfr.Part #
RWR80N38R3FSBSL
Description
RES 38.3 OHM 2W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
38.3Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80N38R3FSBSL
Vishay / Dale RWR80N38R3FSBSL
38.3Ohms, 2W, Wirewound,