RWR80N26R7FSB12
Mfr.Part #
RWR80N26R7FSB12
Description
RES 26.7 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.39mm
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
26.7Ohms
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RWR80N26R7FSB12
Vishay / Dale RWR80N26R7FSB12
Through Hole 26.7Ohms, 2W, Wirewound,