RWR80N22R6FSBSL
Mfr.Part #
RWR80N22R6FSBSL
Description
RES 22.6 OHM 2W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
22.6Ohms
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
10.3124mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR80N22R6FSBSL
Vishay / Dale RWR80N22R6FSBSL
22.6Ohms, 2W, Wirewound,