RWR78SR570FSRSL
Mfr.Part #
RWR78SR570FSRSL
Description
RES 0.57 OHM 10W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
570mOhms
Width :
9.53mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
45.212mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
39 Weeks
Power (Watts) :
10W
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Datasheets
RWR78SR570FSRSL
Vishay / Dale RWR78SR570FSRSL
570mOhms, 10W, Wirewound,