RWR78S90R9FSBSL
Mfr.Part #
RWR78S90R9FSBSL
Description
RES 90.9 OHM 10W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Resistance :
90.9Ohms
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Power (Watts) :
10W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Width :
9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
45.212mm
Datasheets
RWR78S90R9FSBSL
Vishay / Dale RWR78S90R9FSBSL
90.9Ohms, 10W, Wirewound,