RWR78S9091FRB12
Mfr.Part #
RWR78S9091FRB12
Description
RES 9.09K OHM 10W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
45.212mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Power Rating :
10W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
7.92mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
9.09kOhms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Military, Moisture Resistant
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
250°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Width :
9.53mm
Power (Watts) :
10W
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Max Power Dissipation :
10W
Datasheets
RWR78S9091FRB12
Vishay / Dale RWR78S9091FRB12
Through Hole 9.09kOhms, 10W, Wirewound,