RWR78S8660FSBSL
Mfr.Part #
RWR78S8660FSBSL
Description
RES 866 OHM 10W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
45.212mm
Power (Watts) :
10W
Resistance :
866Ohms
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power Rating :
10W
Width :
9.53mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Datasheets
RWR78S8660FSBSL
Vishay / Dale RWR78S8660FSBSL
866Ohms, 10W, Wirewound,