RWR78S6R19FRBSL
Mfr.Part #
RWR78S6R19FRBSL
Description
RES 6.19 OHM 10W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
10W
Power Rating :
10W
Published :
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Resistance :
6.19Ohms
Max Power Dissipation :
10W
Length :
45.212mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Width :
9.53mm
Datasheets
RWR78S6R19FRBSL
Vishay / Dale RWR78S6R19FRBSL
6.19Ohms, 10W, Wirewound,