RWR78S6800FRB12
Mfr.Part #
RWR78S6800FRB12
Description
RES 680 OHM 10W 1% WW AXIAL
Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Resistance :
680Ohms
Tolerance :
±1%
Length :
45.212mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
10W
2
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Lead Length :
38.1mm
Width :
9.53mm
Diameter :
7.92mm
Power (Watts) :
10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RWR78S6800FRB12
Vishay / Dale RWR78S6800FRB12
Through Hole 680Ohms, 10W, Wirewound,