RWR78S60R4FSRSL
Mfr.Part #
RWR78S60R4FSRSL
Description
RES 60.4 OHM 10W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
10W
Resistance :
60.4Ohms
Lead Length :
38.1mm
Width :
9.53mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Length :
45.212mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Power Rating :
10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
Datasheets
RWR78S60R4FSRSL
Vishay / Dale RWR78S60R4FSRSL
60.4Ohms, 10W, Wirewound,