RWR78S60R4FSBSL
Mfr.Part #
RWR78S60R4FSBSL
Description
RES 60.4 OHM 10W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
60.4Ohms
Max Power Dissipation :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
10W
Power (Watts) :
10W
Length :
45.212mm
Width :
9.53mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR78S60R4FSBSL
Vishay / Dale RWR78S60R4FSBSL
60.4Ohms, 10W, Wirewound,