RWR78S60R4FRB12
Mfr.Part #
RWR78S60R4FRB12
Description
RES 60.4 OHM 10W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Axial
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
9.53mm
Published :
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
60.4Ohms
Factory Lead Time :
22 Weeks
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
45.212mm
Package / Case :
Max Power Dissipation :
10W
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Lead, Tin
Non-RoHS Compliant
Diameter :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR78S60R4FRB12
Vishay / Dale RWR78S60R4FRB12
Through Hole 60.4Ohms, 10W, Wirewound,