RWR78S6041FRRSL
Mfr.Part #
RWR78S6041FRRSL
Description
RES 6.04K OHM 10W 1% WW AXIAL
Resistance :
6.04kOhms
Factory Lead Time :
22 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Max Power Dissipation :
10W
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Width :
9.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
10W
Length :
45.212mm
Datasheets
RWR78S6041FRRSL
Vishay / Dale RWR78S6041FRRSL
6.04kOhms, 10W, Wirewound,