RWR78S5R10FSB12
Mfr.Part #
RWR78S5R10FSB12
Description
RES 5.1 OHM 10W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
10W
Length :
45.212mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
39 Weeks
Resistance :
5.1Ohms
Width :
9.53mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR78S5R10FSB12
Vishay / Dale RWR78S5R10FSB12
5.1Ohms, 10W, Wirewound,