RWR78S5621FMRSL
Mfr.Part #
RWR78S5621FMRSL
Description
RES 5.62K OHM 10W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
5.62kOhms
Width :
9.53mm
Max Power Dissipation :
10W
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
45.212mm
Contains Lead
Published :
Power Rating :
10W
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RWR78S5621FMRSL
Vishay / Dale RWR78S5621FMRSL
5.62kOhms, 10W, Wirewound,