RWR78S4R99FSBSL
Mfr.Part #
RWR78S4R99FSBSL
Description
RES 4.99 OHM 10W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
39 Weeks
Tolerance :
±1%
Width :
9.53mm
Lead Length :
38.1mm
Length :
45.212mm
Resistance :
4.99Ohms
Published :
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
10W
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR78S4R99FSBSL
Vishay / Dale RWR78S4R99FSBSL
4.99Ohms, 10W, Wirewound,