RWR78S49R9FSRSL
Mfr.Part #
RWR78S49R9FSRSL
Description
RES 49.9 OHM 10W 1% WW AXIAL
Power Rating :
10W
Factory Lead Time :
39 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
9.53mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
10W
Resistance :
49.9Ohms
Published :
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Length :
45.212mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR78S49R9FSRSL
Vishay / Dale RWR78S49R9FSRSL
49.9Ohms, 10W, Wirewound,