RWR78S4870FRBSL
Mfr.Part #
RWR78S4870FRBSL
Description
RES 487 OHM 10W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
10W
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
487Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
45.212mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
9.53mm
Published :
Factory Lead Time :
22 Weeks
Package / Case :
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
10W
Datasheets
RWR78S4870FRBSL
Vishay / Dale RWR78S4870FRBSL
487Ohms, 10W, Wirewound,