RWR78S4751FRRSL
Mfr.Part #
RWR78S4751FRRSL
Description
RES 4.75K OHM 10W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
10W
Power Rating :
10W
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Max Power Dissipation :
10W
Resistance :
4.75kOhms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Length :
45.212mm
Datasheets
RWR78S4751FRRSL
Vishay / Dale RWR78S4751FRRSL
4.75kOhms, 10W, Wirewound,