RWR78S45R3FRB12
Mfr.Part #
RWR78S45R3FRB12
Description
RES 45.3 OHM 10W 1% WW AXIAL
Resistance :
45.3Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
10W
Mount :
Through Hole
Diameter :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
10W
Width :
9.53mm
Packaging :
Bulk
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
22 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Length :
45.212mm
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR78S45R3FRB12
Vishay / Dale RWR78S45R3FRB12
Through Hole 45.3Ohms, 10W, Wirewound,