RWR78S4421FPB12
Mfr.Part #
RWR78S4421FPB12
Description
RES 4.42K OHM 10W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
7.92mm
Power (Watts) :
10W
Width :
9.53mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Lead Length :
38.1mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
10W
Resistance :
4.42kOhms
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Length :
45.212mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Datasheets
RWR78S4421FPB12
Vishay / Dale RWR78S4421FPB12
Through Hole 4.42kOhms, 10W, Wirewound,