RWR78S4020FSS73
Mfr.Part #
RWR78S4020FSS73
Description
RES 402 OHM 10W 1% WW AXIAL
Width :
9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Length :
45.212mm
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Published :
Max Power Dissipation :
10W
Diameter :
7.92mm
Power Rating :
10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
402Ohms
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Max Operating Temperature :
250°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR78S4020FSS73
Vishay / Dale RWR78S4020FSS73
Through Hole 402Ohms, 10W, Wirewound,