RWR78S4020FSRSL
Mfr.Part #
RWR78S4020FSRSL
Description
RES 402 OHM 10W 1% WW AXIAL
Resistance :
402Ohms
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Length :
45.212mm
Datasheets
RWR78S4020FSRSL
Vishay / Dale RWR78S4020FSRSL
402Ohms, 10W, Wirewound,