RWR78S3R09FRBSL
Mfr.Part #
RWR78S3R09FRBSL
Description
RES 3.09 OHM 10W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.09Ohms
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Published :
Length :
45.212mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Width :
9.53mm
Power (Watts) :
10W
Packaging :
Bulk
Power Rating :
10W
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RWR78S3R09FRBSL
Vishay / Dale RWR78S3R09FRBSL
3.09Ohms, 10W, Wirewound,