RWR78S3651FRBSL
Mfr.Part #
RWR78S3651FRBSL
Description
RES 3.65K OHM 10W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
10W
Width :
9.53mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.65kOhms
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
45.212mm
Power Rating :
10W
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Datasheets
RWR78S3651FRBSL
Vishay / Dale RWR78S3651FRBSL
3.65kOhms, 10W, Wirewound,