RWR78S30R1FRRSL
Mfr.Part #
RWR78S30R1FRRSL
Description
RES 30.1 OHM 10W 1% WW AXIAL
Resistance :
30.1Ohms
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Length :
45.212mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
22 Weeks
Supplier Device Package :
Width :
9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
10W
Datasheets
RWR78S30R1FRRSL
Vishay / Dale RWR78S30R1FRRSL
30.1Ohms, 10W, Wirewound,