RWR78S30R1FRBSL
Mfr.Part #
RWR78S30R1FRBSL
Description
RES 30.1 OHM 10W 1% WW AXIAL
Resistance :
30.1Ohms
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Width :
9.53mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
22 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Length :
45.212mm
Datasheets
RWR78S30R1FRBSL
Vishay / Dale RWR78S30R1FRBSL
30.1Ohms, 10W, Wirewound,