RWR78S3010FMRSL
Mfr.Part #
RWR78S3010FMRSL
Description
RES 301 OHM 10W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
45.212mm
Power (Watts) :
10W
Resistance :
301Ohms
Factory Lead Time :
22 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Power Rating :
10W
Tolerance :
±1%
Width :
9.53mm
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR78S3010FMRSL
Vishay / Dale RWR78S3010FMRSL
301Ohms, 10W, Wirewound,