RWR78S3010FMBSL
Mfr.Part #
RWR78S3010FMBSL
Description
RES 301 OHM 10W 1% WW AXIAL
Power Rating :
10W
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
10W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Length :
45.212mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
301Ohms
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
10W
Width :
9.53mm
Datasheets
RWR78S3010FMBSL
Vishay / Dale RWR78S3010FMBSL
301Ohms, 10W, Wirewound,