RWR78S2R94FRRSL
Mfr.Part #
RWR78S2R94FRRSL
Description
RES 2.94 OHM 10W 1% WW AXIAL
Resistance :
2.94Ohms
Lead Length :
38.1mm
Width :
9.53mm
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Length :
45.212mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR78S2R94FRRSL
Vishay / Dale RWR78S2R94FRRSL
2.94Ohms, 10W, Wirewound,