RWR78S1R00BSBSL
Mfr.Part #
RWR78S1R00BSBSL
Description
RES 1 OHM 10W 0.1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
9.53mm
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Published :
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
39 Weeks
Power (Watts) :
10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
10W
Length :
45.212mm
Resistance :
1Ohms
Datasheets
RWR78S1R00BSBSL
Vishay / Dale RWR78S1R00BSBSL
1Ohms, 10W, Wirewound,