RWR78S19R1FRRSL
Mfr.Part #
RWR78S19R1FRRSL
Description
RES 19.1 OHM 10W 1% WW AXIAL
Resistance :
19.1Ohms
Factory Lead Time :
22 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Tolerance :
±1%
Length :
45.212mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Power Rating :
10W
Width :
9.53mm
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR78S19R1FRRSL
Vishay / Dale RWR78S19R1FRRSL
19.1Ohms, 10W, Wirewound,