RWR78S1540FRBSL
Mfr.Part #
RWR78S1540FRBSL
Description
RES 154 OHM 10W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
154Ohms
Factory Lead Time :
22 Weeks
Power (Watts) :
10W
Length :
45.212mm
Lead Length :
38.1mm
Composition :
Wirewound
Published :
Width :
9.53mm
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
RWR78S1540FRBSL
Vishay / Dale RWR78S1540FRBSL
154Ohms, 10W, Wirewound,