RWR78S1300FSS73
Mfr.Part #
RWR78S1300FSS73
Description
RES 130 OHM 10W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
45.212mm
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
10W
Diameter :
7.92mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Width :
9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
15 Weeks
2
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Resistance :
130Ohms
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
10W
Mount :
Through Hole
Datasheets
RWR78S1300FSS73
Vishay / Dale RWR78S1300FSS73
Through Hole 130Ohms, 10W, Wirewound,