RWR78S12R1FRBSL
Mfr.Part #
RWR78S12R1FRBSL
Description
RES 12.1 OHM 10W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
10W
Power Rating :
10W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Lead Length :
38.1mm
Width :
9.53mm
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Resistance :
12.1Ohms
Length :
45.212mm
Datasheets
RWR78S12R1FRBSL
Vishay / Dale RWR78S12R1FRBSL
12.1Ohms, 10W, Wirewound,