RWR78S1211FRBSL
Mfr.Part #
RWR78S1211FRBSL
Description
RES 1.21K OHM 10W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
1.21kOhms
Length :
45.212mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Factory Lead Time :
22 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Military, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
10W
Power Rating :
10W
Lead Length :
38.1mm
Width :
9.53mm
Datasheets
RWR78S1211FRBSL
Vishay / Dale RWR78S1211FRBSL
1.21kOhms, 10W, Wirewound,