RWR78S1150FSB12
Mfr.Part #
RWR78S1150FSB12
Description
RES 115 OHM 10W 1% WW AXIAL
Width :
9.53mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
115Ohms
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
45.212mm
Package / Case :
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Packaging :
Bulk
Diameter :
7.92mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
10W
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
10W
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RWR78S1150FSB12
Vishay / Dale RWR78S1150FSB12
Through Hole 115Ohms, 10W, Wirewound,