RWR78N8061FSB12
Mfr.Part #
RWR78N8061FSB12
Description
RES 8.06K OHM 10W 1% WW AXIAL
Power Rating :
10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Resistance :
8.06kOhms
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Length :
45.212mm
Width :
9.53mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
10W
Datasheets
RWR78N8061FSB12
Vishay / Dale RWR78N8061FSB12
8.06kOhms, 10W, Wirewound,